A PÉNZ NEM VÉSZ EL,CSAK MÁS ZSEBÉBE JUT! KERESD MAGAD DEGESZRE!

„UGYANAZT CSINÁLNI, UGYAN AZON A MÓDON ÉS MÁS EREDMÉNYT VÁRNI„ "Tökéletes egészséget örököltünk, az a mi jussunk. Mindenkinek meg kell tudnia, hogy képes meggyógyítani önmagát és másokat."



Forrás: emberiség.hu

"Az Emberiseg.hu egyik legfontosabb témája az Erőforrás Alapú Gazdaság (továbbiakban EAG). Mi is az az erőforrás alapú gazdaság? Hogyan működik?Hogyan teremthető bőség, nem csupán egy szűk réteg, hanem a világ teljes lakossága számára? Egy mindenki számára jobb világ létrejöttéhez nem pénzre van szükség, hanem megfelelő erőforrásokra (úgy mint energia - és persze mellette technológia és nyersanyag) és emberi, társadalmi szándékra... De a legfontosabb az utóbbi. Amíg nem dönt úgy a társadalom nagyobbik hányada, hogy megváltoztatja a világot működtető rendszert, addig ez nem megvalósítható. az Emberiseg.hu 19 pontja is e köré az elképzelés köré épül."





"1. lépés: Térképezzük fel a bolygó erőforrásait.

Mint ahogy arról az előző fejezetben is szó volt, nagyon fontos ismernünk, hogy mivel is rendelkezünk ezen a bolygón, amit aztán lefordíthatunk arra, hogy mik is aztán a lehetőségeink. Ezzel az információval, az ipari termelést mindig úgy tudjuk alakítani, hogy az kompenzáljon bármilyen felmerülő hiányt, továbbá biztosítsa a nyersanyagok matematikailag leghelyesebb elosztását, az elérhetőségre és a legjelentősebb felhasználásra alapozva.
Bármely ritka nyersanyag esetében azonnal alternatívák és cserelehetőségek után kell nézni. Ezt a tudatosságot egy valósidejű elektronikai visszajelző rendszerrel érhetjük el, ami minden forrásra kiterjed a bolygón. Az adatok egy központi számítógépes adatbázisba gyűlnének össze, ez a rendszer figyelne minden növekvő hiányt vagy problémát. Ez az ötlet a világ erőforrásainak folyamatos figyeléséről egyáltalán nem távoli, ha nagyon összetettnek is hangzik. Jelenleg az Egyesült Államok hadserege és a Pentagon már most használ műholdakat és óceáni megfigyelő rendszereket védelmi célokból. Ezeket az eszközöket egyszerűen átalakíthatnánk a környezet, mintsem az emberek megfigyelésének céljára.

2. lépés: Döntsük el, hogy mit szükséges termelnünk.
Mire van szükségünk? Ez egy nagyon lényeges kérdés, azonkívül, hogy élelemre, vízre és lakhelyre, a legtöbbeknek manapság fogalmuk sincs igazából mit akarnak vagy mire van szükségük, mivel sosem tájékoztatták őket a technológia valódi állásáról. Amire szerintünk szükségünk van, az a közvetlen eredménye a társadalom tudatosságának a technológiai fejlődésről. Például egy embernek 300 évvel ezelőtt lehet, hogy egy tűre és cérnára lett volna szüksége, hogy megfoltozzon egy elszakadt inget. Manapság, inkább egy elektromos varrógépre lenne szüksége. De igazából egy olyan inganyagra lenne ami nehezen szakad el, vagy egyáltalán nem. Egy olyan személynek akinek poros az otthona azt gondolhatná, „szükségem van egy porszívóra". Biztos benne? Lehet, hogy amire tulajdonképpen szüksége lenne, az egy háztartási nyomásszabályzó rendszer, ami nem engedi a port bejutni, vagy fel van szerelve olyan elektrosztatikus légszűrőkkel amik kiszűrik a port a levegőből és elpusztítják a benne található baktériumokat. Más szavakkal, ha kritikus szemmel elkezdjük vizsgálni azt, hogy mit tartunk szükségesnek az anyagi értelemben, észrevehetjük, hogy a szükségletek mindig is változóban voltak. A tudomány és a technológia határozzák meg az ember használati szükségleteit, és ezért minden terméknek a lehető legfejlettebbnek kell lennie. A jelenlegi monetáris rendszerünknek, ami ócska, elavult termékeket gyárt csak azért, hogy az ipart és a gazdaságot működésben tartsa, nincs meg a képessége, érdeke számunkra legyártani a
legmodernebb eszközöket. Ez azért van, mert a legyártott termékeknek a legnagyobb többsége nem is létezhetne, ha az ipar arra koncentrálna, hogy a társadalom szükségleteit a legjobban szolgálja.

3. lépés: Optimalizáljuk a termelési módszereket | maximalizáljuk a termékek élettartamát.
Ha egy íróasztalt akarnék építeni magamnak, arra törekednék, hogy ez az íróasztal addig tartson ki, ameddig csak lehetséges. Ennek így volna értelme, igaz? Ha az íróasztal tönkremenne, az azt jelentené, hogy építenem kellene egy újat, még több anyag és munka árán. Az tűnne logikusnak, hogy mindent amit megépítünk a társadalomban azt a maximális élettartamra tervezzük ami technikailag lehetséges. Sajnos, pont az ellenkezője történik a jelenlegi rendszerünkben. Mint azt korábban tárgyaltuk, a monetáris rendszer a többszörözéssel és a tervezett elavulással növekszik. Enélkül a teljes gazdaság összeomlana. A monetáris rendszernek ez a mechanizmusa nem lehet más csak káros. Az, hogy bárki is képes hátradőlve védelmezni a monetáris rendszer hajlamait a hulladéktermelésre, elborzasztó. Egy józan világban, ez lenne az utolsó amit megtennénk.
A termelési módszerek optimalizálása arról szól, hogy a legjobb anyagokat és módszereket alkalmazzuk, míg a leghosszabb élettartamú és a legjobb hatékonyságú termékeket hozzuk létre. Az emberi munkaerőt nem csak jelenleg cserélik le gépekre, merthogy sokkal költséghatékonyabb a profit rendszer számára, a gépesített munkaerő sokkal jobb mint az emberi. A statisztikák is kimutatták, hogy az ipari termelés folyamatosan emelkedett, az emberi munkások gépekkel való helyettesítése után. Ez természetesen nem meglepő, mivel a gép sosem fárad el és mindig sokkal pontosabb és egyformább munkát produkál mechanikusan mint az ember. A magas hatékonyságú automatizált munkaerőt párosítva a tudományosan irányított erőforrásokkal, egy olyan folyékony és hiánytól mentes környezetet kapunk, aminek az üzemeltetéséhez csak a lakosság töredékére van szükség.

4. lépés: Hozzuk létre az elosztási módszereket, hogy az emberek hozzáférhessenek ahhoz amire szükségük van.
Az elosztási módszerek szintén a technológia fejlettségi szintjétől függenének. Például, a termelés végső fokon olyan modernné is válhatna, hogy a termék csak akkor jönne létre, amikor a kérést leadja a személy akinek szüksége van rá. Ettől eltekintve, jelenleg a raktár szerű elosztóközpontok, automatizált szállítással lehetnének a legegyszerűbb módszerek. Mivel nem használnának pénzt a rendszerben, kevés késztetése lenne egy embernek, hogy felhalmozza a készleteit. Továbbá semmi oka nem lenne bárkinek is olyan dolgokat lopni melyek mindenki számára elérhetőek, és természetesen ezeket nem is tudnák eladni.
Annak fényében, hogy az erőforrás alapú gazdaságban mindent úgy terveznének, hogy az a végsőkig kitartson, a fogyasztói kultúra értékeit melyek ma léteznek, szintén kinőnénk emiatt. Nem is beszélve minden más eltorzított értékről melyeket manapság a reklámokkal erőltetnek ránk, az emberekből ezzel olyan érzéseket váltva ki mint az irigység, alárendeltség vagy az alkalmatlanság, az alapján, hogy mivel rendelkeznek és mivel nem. A reklámok nem léteznének ebben az új rendszerben, az általános termékinformációkon kívül melyek elérhetőek lennének azok számára akik úgy gondolják, hogy szükségük lehet rá. Ahhoz, hogy megkaphassunk valamit, csak az internetre kellene csatlakoznunk, rákeresni az eszköz funkciójára, kiválasztani a megfelelő terméket és leadni a
kérést. Ezek után hamarosan elérhető lenne átvételre vagy kiszállításra.

5. lépés: Optimalizáljuk az újrahasznosítási folyamatokat azoknak a termékeknek melyek később elavulnak, vagy használhatatlanná válnak.
Ez a lépés tulajdonképpen a gyártás fázisában kezdődik, minden termék tervezése magában foglalja annak későbbi újrahasznosítását. Ideális esetben, mindent úgy gyártanának, hogy az fenntartható és újrahasznosítható lehessen. Ez a stratégiai megfontolás biztosíthatná, hogy az elavult termékeket újrafelhasználhassuk, ezzel csökkentve a hulladékot amennyire csak lehetséges.


A 19 pont írott változatban (forrásmegjelöléssel szabadon terjeszthető):

forrás: emberiség.hu

Magyarországon és a világban egymást érik a demonstrációk és tüntetések. A legtöbbjük a fennálló politikai és gazdasági struktúrák ellen szól, amelyek magukba foglalják a korrupt politikusokat, azok pártjait, a pénzintézeteket és a világszerte kizsákmányolást folytató multinacionális cégeket. Nehezen körvonalazódik, hogy az emberek 99 százaléka mit is szeretne valójában, mert a történések még arról szólnak leginkább, hogy mit nem. Ez az út egyelőre nem vezet sehova, vagy ha vezet is, akkor a vak homályba. A legfontosabb az, hogy pontosan meg kell fogalmazni valamennyi követeléseket, és azt a közvélemény elé tárni. Sokkal könnyebb úgy mozgósítani az embereket, hogy tudjuk, mit akarunk, mint hogy csak azt skandáljuk, mit nem akarunk. Megfogalmazott, pontokba szedett elvek esetében az emberek egyértelműen állást foglalhatnak mellette, vagy ellenében.

Amíg a többség csak azért megy az utcára, hogy valami ellen emelje fel a szavát, a résen lévő számítók könnyedén az élére állhatnak, és elvihetik az eseményeket nem várt, más irányba. Ezt nyilván senki sem szeretné. Ennek a veszélyét látom a mostani megmozdulások esetében is. Magyarországon és a világban mindenütt.

Abban az esetben viszont, ha kristálytisztán meghatározott célok érdekében történik minden, nehéz félrevinni az ügyeket, mert aki kísérletet tenne erre, azonnal lelepleződik.

Magyarországon és a világ azon részén, ahol egyre erőteljesebbek a hatalommal szembeni fellépések, képviseleti demokrácia működik. Ebből kifolyólag két lehetőség van a hatalom birtoklóinak eltávolítására. Mert ugye azt senki nem képzeli, hogy önként lemondanának róla és távoznának. Az egyik lehetőség az erőszakos eltávolítás, amelyet a többség nem akar, még akkor sem, ha az elkeseredettség egyre nő. Senki nem szeretne vért az utcákon, bizonytalan szükségállapotot, és még bizonytalanabb végkimenetelt. Általános történelmi tapasztalat, hogy az ilyen jellegű forradalmak szinte sosem érték el valódi céljukat a múltban - valahogy mindig holtvágányra futottak.

A másik lehetőség, hogy vagy előrehozott választásokkal, vagy - sajnos megvárva 2014-et - a normál mederben haladva váltani le a hatalmon lévőket. Az előrehozott választások kiköveteléséhez nem elég pár ezer ember, nem elég pár százezer sem, mert azoktól a hatalom nem ijed meg. Ehhez több millió ember együttes akaratára lenne szükség. Magyarországon nem látom azt az összeszervező erőt, amely képes lenne milliókat megmozgatni a változás érdekében. Így, vagy úgy, de mindenképpen szükséges azokat az alapelveket lefektetni, hogy mi mellé szeretnénk odaállítani az embereket, hogy akaratukkal kifejezzék véleményüket. Felhívással fordulok valamennyi civil szervezet, demonstrációt szervező magánszemély, tenni akaró átlagember felé, hogy alakuljon ki egy széleskörű összefogás, és részleteket megvitató közös kommunikáció az alábbi elképzelések mentén."

BŐVEN VAN ELEGENDŐ ENERGIÁNK!

1.rész:

2.rész:



partnered.hupont.hu

Weblap látogatottság számláló:

Mai: 30
Tegnapi: 16
Heti: 68
Havi: 329
Össz.: 153 900

Látogatottság növelés
Oldal: 19 PONT - ERŐFORRÁS ALAPÚ GAZDASÁG ( KÖTELEZŐ )
A PÉNZ NEM VÉSZ EL,CSAK MÁS ZSEBÉBE JUT! KERESD MAGAD DEGESZRE! - © 2008 - 2024 - partnered.hupont.hu

A HuPont.hu weblap készítés gyerekjáték! Itt weblapok előképzettség nélkül is készíthetőek: Weblap készítés

ÁSZF | Adatvédelmi Nyilatkozat

X

A honlap készítés ára 78 500 helyett MOST 0 (nulla) Ft! Tovább »